Koen SCHERPEREEL (1961-1997)

Koen en Karel. Twee broers. Geboren en getogen in Brugge. Karel spreekt lovend over zijn broer: "Koen was geen gewone kerel. Dat wisten we allemaal. Hij had bijzonder veel aandacht nodig en was bijzonder energetisch. Koen was uitzonderlijk getalenteerd en was voortdurend bezig met het creëren van kunstwerken: etsen, schilderijen, pentekeningen... Doorheen zijn leven experimenteerde Koen Scherpereel met alle mogelijke zaken die je je maar kan inbeelden: avontuurlijke reizen, alcohol, drugs en relaties. Koen was een levensgenieter pur-sang en de lichamelijke impact daarvan was volgens zijn familie merkbaar. Het verzwakte zijn lichaam. Toch bleef hij energiek en levenslustig."

Hij genoot een opleiding aan het Kunsthumaniora Sint-Lucas te Gent en kreeg doorheen zijn carrière verschillende awards, waaronder "Jonge Kunst in Vlaanderen" in 1990. Koen Scherpereel debuteerde in Galerij 't Leerhuys in Brugge in 1983. Daar leerde het grote publiek kennismaken met zijn werk, dat nog jaren (tot op vandaag) geapprecieerd wordt door de grotere verzamelaars. Het mag gezegd worden dat Koen het verdient om in het rijtje te staan van meest prominente schilders van de 20e eeuw. Doorheen zijn korte leven maakte hij naar schatting 2.000 werken: etsen, schilderijen...

Zijn stijl wordt gekenmerkt als een mix van graffitkunst, expressionisme en surrealisme

Koen Scherpereel (1961-1997)
Koen Scherpereel, een studie
Koen Scherpereel, Merry Go Round

Overzicht

Naam Koen Scherpereel
Geboren 1961, Brugge (België)
Nationaliteit Belg
Overleden 1997, Brugge (België)
Leeftijd 36
Stijl Expressionisme, surrealisme, graffiti-art
Opleiding Kunsthumaniora Sint-Lucas te Gent

Aankomende veiling

Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) 'Het gezin, tussen kermismolen' (W:63 x H:50 cm)
Schattingsprijs: € 150 - 250
Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) 'Vier tekeningen' (W:34 x H:50 cm)
Schattingsprijs: € 240 - 340
Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) 'Drie etsen en een zeefdruk'. (W:24,6 x H:29,6 cm)
Schattingsprijs: € 150 - 250

Gerealiseerde prijzen

Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) 'Gouden Boomstoet, Brugge' mixed media op zijde. (W:70 x H:77 cm)
Verkocht: € 2.250 (totaalprijs)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) 'Twee tekeningen' waterverf op papier. 1993 & 1994 (W:12,6 x H:17,7 cm)
Verkocht: € 275 (totaalprijs)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) Een voorstudie waterverf op papier. 1993.
Verkocht: € 225 (totaalprijs)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) Een voorstudie aquarel op papier, 1994.
Verkocht: € 250 (totaalprijs)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) 'Het Gedroomde Kind' Lithografie. 1988. (W:23,5 x H:29,5 cm)
Verkocht: € 250 (totaalprijs)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) 'koppel' een tekening, gouache op papier, 1991. (W:24 x H:18 cm)
Verkocht: € 400 (totaalprijs)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) 'Vier tekeningen' potlood en gouache op papier. (W:39 x H:49 cm)
Verkocht: € 625 (totaalprijs)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997)
Koen SCHERPEREEL (1961-1997) 'Bea' olie op paneel. 1987 (W:80 x H:71 cm)
Verkocht: € 400 (totaalprijs)

Soortgelijk items

Een Obiit, Heraldiek voor Ingelmunster. Gedateerd 4/01/1946. (W:122 x H:122 cm)
Schattingsprijs: € 300 - 500
Ferdinand DE ROOVER (XIX-XX) 'Dame met twee honden' 1901. (W:66 x H:98 cm)
Schattingsprijs: € 1.000 - 1.500
Isidore VERHEYDEN (1846-1905)(Attr.) 'De Denker' (W:64 x H:46 cm)
Schattingsprijs: € 300 - 500
Alfred VERWEE (1838-1895) 'Brabants Trekpaard' (W:110 x H:95 cm)

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws van Flanders Auctions, rechtstreeks in je mailbox

Ontvang het beste nieuws van Flanders Auctions als eerste