Een Lodewijk XV kabinet, Chinees lakwerk en palissander fineer, getekend Adrien Delorme. 18de eeuw. (D:47 x W:81 x H:117 cm)
Lot 225

Schattingsprijs: € 12.000 - € 18.000

Een Lodewijk XV kabinet, Chinees lakwerk en palissander fineer, gemonteerd met verguld bronzen meubelbeslag. Afgewerkt met een marmer blad 'Breche D'Alep'

Aan de binnenzijde zijn er 5 lades, waarvan het middenste een damesbureau met interne lades heeft. Beide originele sleutels aanwezig.

Getekend onder het marmer blad: Delorme voor Adrien DELORME (1722-1791), ook getekend Jansen:

Het kabinet werd door de familie aangekocht bij 'Maison Jansen' in Parijs. Waarschijnlijk werd het meubel daar gerestaureerd en omwille van die reden is de naam 'Jansen' in het meubel getekend.

18de eeuw.

Adrien DELORME (1722-1791)

47 x 81 x 117 cm

10/05/2023 - 10/05/2023

Schattingsprijs

€ 12.000 - € 18.000

Lot nummer

225

18794

- Wear and damage to the gold in the lacquer in some places. Missing pieces.
- One loose piece of veneer in a drawer.
- The interior structure of the sides of the cabinet has been replaced an restored, probably during the 1920s. The old veneer on the sides of the cabinet was used again but restored. During this restoration, the original back panels and structure, underside and top of the cabinet have been re-used. This happened in the Maison Jansen workshop.

Otherwise in our opinion in good overall condition.

Toshiyuki KITA (1942) 'Wink' voor Cassina. (L:110 x W:80 x H:93 cm)

Schattingsprijs: € 240 - 340

Schattingsprijs: € 240 - 340

Schattingsprijs: € 240 - 340

Schattingsprijs: € 400 - 600

Schattingsprijs: € 200 - 300

Schattingsprijs: € 240 - 340

Yves RHAYÉ (1936-1995) 'Monumentaal Sculptuur'. (L:53 x W:74 x H:143 cm)

Schattingsprijs: € 2.000 - 3.000

Schattingsprijs: € 500 - 1.000